... robíme šperky viac ako 20 rokov

Aké možno na svadobných obrúčkách robiť zmeny?

Svadobné obrúčky aj všetky ostatné šperky vyrábame tradičnými ručnými výrobnými technikami. Chceme tak zákazníkovi ponúknuť kvalitnú alternatívu strojovej, väčšinou dovážané produkciu.

svadobné obrúčky

Výhodou ručná práca je predovšetkým osobný prístup k požiadavkám zákazníka. Vychádza z toho, že každý kus je vyrábaný samostatne a vzniká teda originál. Nie je preto problém všetky parametre šperkov upravovať podľa vašich predstáv. Pri sériovom spôsobe výroby odlievaním to nie je možné, vzhľad prsteňa je tam dopredu daný tvarom formy.

U našej kolekcie svadobných obrúček Vám upravíme:

Tvary profilu svadobných obrúček - všetky modely v kolekcii môžu mať rovný hranatý, alebo oblý zaguľatený tvar. A alebo možno vyklenutie na želanie urobiť aj zvnútra obrúčky - šošvkovitý tvar. Potom je treba ale počítať s nárastom váhy a teda aj ceny obrúček.

Farby aj kombinácie farieb svadobných obrúček - všetky vzory môžu byť vyrobené v inej farbe než majú vo vzorkovníku, napr bieleobrúčky možno urobiť žlté alebo biele obrúčky so žltou drážkou uprostred môžu byť vyrobené ako žlté obrúčky s bielou drážkou a naopak.

Šírky svadobných obrúček - ak sa vám niektoré obrúčky vo vzorníku zdajú moc široké, môžeme ich zúžiť, alebo úzke zase rozšíriť.

Hrúbky svadobných obrúček - masívnosť možné napr zväčšiť o vyklenutie zvnútra obrúček. Tým vznikne šošvkovitý tvar, vďaka ktorému možno obrúčku lepšie nasadzovať a sťahovať, a zároveň je možné do obrúček zasadiť väčšie kamene.

Počet kameňov zasadených v obrúčce - áno, aj počty kameňov sa dajú zmeniť. Keď je potrebné v drážke v rade zasadených päťkameňov, môžeme vám tam zasadiť akýkoľvek iný počet, alebo ak sú kamene osadené po celom obvode, je možné ich zasadiť len dopolovice alebo naopak. Na želanie tiež miesto zirkónov osadzujeme do obrúček diamanty (brilianty).

Veľkosť kameňov zasadených v obrúčce - kamene môžu byť väčšie alebo menšie než sú na vzorkách, ich veľkostiam sa prispôsobia ajvzdialenosti drážok. Alebo je možné u dámskych obrúček kamienky úplne vypustiť, popr. v pánskych zase pridať. Dajú sa tiež meniť vzdialenosti medzi kameňmi a ich rozmiestnenie. Do obrúček zasadzujeme najčastejšie zirkóny alebo diamanty o priemere 1,5-1,9 mm.

Vzdialenosti vodorovných drážok - ide posúvať is vodorovnými drážkami, obrúčka teda môže mať napr užšie kraje a širší prostriedok než má vzorku a alebo naopak.

Tvar oblých drážok - u rady našich vzorov sa vyskytujú drážky oblé v ktorých sú často zasadené v dámskom prevedení kamene. Môžete zmeniť koľkokrát je drážka zatočené po obvode obrúčky-či 2x., 4x, alebo 6x. Tiež ide zmeniť jej šírka.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, môžete na svadobným obrúčky meniť podľa svojich predstáv úplne všetko a navrhnúť si tak v spolupráci snami svoj ​​vlastný dizajn, ktorý bude najlepšie zvýrazňovať vašu osobnosť. Zároveň nemusíte mať ale strach, že by výsledný výtvor nevyzeral dobre.

Máme totiž veľa skúseností s výrobou svadobných obrúček aj dostatočnú predstavivosť. Ak by ste teda vymysleli niečo, čo by potom vo finále nebolo pekné, tak vás usmerníme a navrhneme lepšie riešenie. Ďalšou možnosťou je priniesť si svoj ​​vlastný návrh a my vám potom obrúčky zhotovíme podľa neho.

Za zmeny v dizajne svadobných obrúček nie je účtovaný žiadny príplatok navyše, ak sa nezvýši váha obrúček alebo prácnosť výroby.