... robíme šperky viac ako 20 rokov

Ako zistiť veľkosť zásnubného prsteňa?

Muž, ktorý sa chystá prekvapiť ženu svojho života žiadostí o ruku, stojí pred veľkou výzvou. A tou je nielen vybrať ten pravý zásnubný prsteň tak, aby sa trafil do vkusu svojej milej, ale predovšetkým vybrať jeho správnu veľkosť. Úprava veľkostí niektorých prsteňov, či už zásnubných s mnohými kamene, alebo snubných so zložitým vzorom je časovo i technicky náročná. Preto je lepšie, zistiť veľkosť milé čo najpresnejšie.

Ktorá šťastná budúca novomanželka chce novo nadobudnutý prsteň hneď dávať dole a dávať klenotníkovi? Žiadna. Všetky ho chcú nosiť hneď teraz a ukázať celému svetu. Ako teda zistiť potrebnú veľkosť, keď si ho jeho nositeľka nemôže vyskúšať?

Najjednoduchší je zmerať prstienok, ktorý rada nosí. Pokiaľ ho nikdy nedáva dolu, ponúknite jej, že zanesiete jej šperky ku klenotníkovi na vyčistenie a pri tej príležitosti si ho nechajte zmerať takzvaným tŕňom, ktorý majú určite v každom obchode so šperkami. Ak máte to šťastie, že vaše milá vlastné prstienkov viac a strieda ich, potom ho môžete zmerať, keď ho práve nenosí. Najlepšie sa k tomu hodí posuvné meradlo. Meriame vždy vnútorný obvod prstienka v najširšom mieste. A pozor, aby ste zmerali prsteň, ktorý nosí na ľavom prstenníku. Je zrejmé, že treba ukazovák a prstenník budú mať inú veľkosť. Možno ale neviete, že aj rovnaké prsty na pravej a ľavej ruky sú inak objemné.

Pri obhliadke prstienkov, ktoré si vaše priateľky sama vybrala a rada ich nosia môžete získať inšpiráciu pre výber prsteňa zásnubného. Želáme vám pri vyberaní šťastnú ruku.