... robíme šperky viac ako 20 rokov

Čo si nechať vyryť na snubný prsteň

Vyberanie snubných prsteňov je jedna z najzásadnejších vecí, ktoré musia byť pred svadbou vyriešené. Väčšina párov ju nechce odbiť, lebo prstene sú jedna z mála vecí, ktoré im zostanú na celý život.

Ponuka na trhu je tak široká, že svojho favorita si nájde každý. Čerešničkou na torte snubných prsteňov je rytina. Ak ste sa ešte nerozhodli, či o rytinu stojíte, alebo by sa vám páčila, ale neviete, čo si nechať na vaše prstene vyryť, ponúkame malú inšpiráciu.

Rytie čiže gravírovanie je technika, ktorou sa postupne odstraňujú tenkej vrstvy materiálu až vznikne požadovaný ornament či nápis. Gravírovanie je známe už od praveku, zdokonaľuje sa technika rytie a samozrejme motívy.

Úplnou klasikou je zvečnenie dáta svadby a meno manžela či manželky. Okrem toho, že bude vaša polovička stále pomyselne s vami, môže takáto rytina uľahčiť nájdenie prstienka v prípade jeho straty. Stále viac snúbencov si necháva vyryť namiesto mena prezývku alebo oslovenie, ktorým si hovoria len oni. A dátum nemusí byť dátum svadby, ale treba prvej schôdzky, zasnúbenie alebo narodenie detí.

Vnútro vášho prsteňa môže zdobiť tiež krátky citát, najčastejšie ide o vyznanie Milujem Ťa v najrôznejších jazykoch. Úplne osobitý prstienok bude, pokiaľ zvolíte k rytie nejakú svoju osobnú 'hlášku'.

Alternatívou texte sú znaky. Srdiečko, jin a jan, nekonečno, pre milovníkov horoskopov treba znak pre vaše znamenie. Ak patríte medzi vyznávačov tetovanie, môžete si nechať vyryť aj motív, ktorý má napríklad váš partner vytetovaný. Fantázii sa medze nekladú, avšak aj napriek vyspelú techniku ​​a šikovné ruky rytcov nie všetko vyryť možno a nie všetko sa na prsteň zmestí.

Z menej obvyklého ranku menujme ešte napríklad odtlačky prstov, krvnú skupinu partnera, mená detí či GPS súradnice miesta svadobného obradu.
Ak sme vám poradili, teší nás to. Ak sme vám plejádou možností sťažili výber, ospravedlňujeme sa.